Kapat

WhatsApp Plus 2019 Türkçe

Anasayfa
Uygulamalar WhatsApp Plus 2019 Türkçe
100% Ortalama Puan

WhatsApp Plus

Kullanıcı Yorumlarına Dayalı Grafik İstatislik Son Görülmeyi Gizle; başlıktanda anlayacağı gibi son görülmeyi gizler. Normal Whatsapp ayarıdır.

Türkçe
%100
Performans
%100
Tasarım
%100

Whatsapp Plus 2019

Not : GBWhatsApp ve WhatsApp Plus Aynı Özelliktir, Bazı geliştiriciler İsimlerini Degişirmiştir.

WhatsApp Plus Nedir?

WhatsApp Plus yazılım uzmanların normal Whatsapp’ı geliştirmiş olup üstüne ek özellikler katarak piyasaya yayıyorlar. Çoğu kullanıcı kullandığından dolayı spam ve ban yediğini söylüyor. Ban yediğinde 24 saat yiyen var 2 gün yiyende var ama güncellemelerden sonra bu sorunlar kalkmış anti-spam özelliği gelmiş bulumaktadır. Ban yeme riski minimale indirilmiştir hatta ban yiyen yoktur ben kendim kullanıyorum.

En güzel ve kullanışlı özelliklerini özetlemek gerekirse;

Telefonunuza başka uygulama gerekmeden 2. Whatsapp olarak kurabilirsiniz.(Ek uygulama yüklemeden 1 telefona 2 whatsapp yüklemek)

Whatsapp her zaman 7/24 çevrimiçi  özelliğini açarsanız Whatsapp kapalı olsa bile çevrimiçi gözükebilirsiniz.

Çevrimiçi olduğunuz halde çevrimiçi gözükmeden istediğiniz gibi whatsappta dolanabilirsiniz.

Whatsappta beğenmediğiniz renk veya ikon düğme, buton var ise hepsini özelleştirebilirsiniz.

Gruplarda kim ne kadar konuşmuş öğrenebilirsiniz.( Whatsapp Grup Sayacı )

Kullanıların oluşturduğu temaları kullanabilir, kendi temanızı yaratabilir isterseniz diğer kullanıcıların kullanması için temalar ekranında paylaşabilirsiniz.

Cihazınızın ekranında hangisi normal Whatsapp hangisi WhatsApp Plus olduğunu karıştırmamak için ana ekranınızda WhatsApp Plus uygulama iconunu değiştirebilirsiniz.

Günlük sayesinde rehberinizdeki kim ne zaman aktif ne zaman profil fotoğrafı değiştirdiğini liste halinde görebilirsiniz. Whatsapp’ı stolk uygulaması haline getirmek 🙂

Kısaca bu WhatsApp Plus ile Whatsapp’ta hayalet gibi gezebilir. Kimse sizin izinizi süremez, çevrenizdekilerin ilgisini çekebilirsiniz.


WhatsApp Plus Özellikleri ve Detaylı Kullanımı

Uygulamayı indirip kurduğunuzda numara doğrulama ekranına kadar her şey normal Whapsapp adımı gibi gelecek iş kurup ana ekrana geldikden sonra başlayacaktır. İlk ekranınız böyle olacaktır.

Gördüğünüz olarak ek olarak sadece yukarıda wifi işareti var ve yanda

+ butonu var. Bu özellikleri açıklayalım.

Wifi işaretine benzeyen butona tıkladığınızda karşınıza bir ekranda DND modu aktif edilecektir. Bundan emin misiniz? diyiyor. Evet dediğinizde Whatsapp’ınızı tamamen internetini kesmiş olursunuz. Telefonda internet olurken Whatsapp’ta internet bağlantısı olmaz. Mesaj gönderemezsiniz, aynı şekilde alamazsınızda.

+ butonuna tıkladığınızda resimdeki gibi güzel bi efect ile 4 kategori açılacaktır.

Üstten sıralayacak olursak Mesaj butonu, Tema butonu, GbWhatsapp Ayarları Sayfası ve Günlük butonu bulunmaktadır. Resimlerle bunları canlandıralım.


 WhatsApp Plus Tema Değiştirme 

Bu ekranda diğer kullanıcların oluşturdukları temaları görebilirsiniz. Bu temalardan kurduğunuzda mavi tikinizden ana sayfa görüntüsüne kadar her şey değişebilir. Korkmayın en baştaki gibi sıfırlama tuşuda mevcuttur. Yazımın diğer yerlerinde bu ayardanda bahsedeceğim.

Temaları beğenmezseniz isterseniz kendi temanızı oluşturabilirsiniz hatta sizlerde böyle diğer kullanıcılar faydalansın diye yayınlayabilirsiz.


Gb Whatsapp Günlük

 Günlük sizin rehbenizdeki kişilerin giriş çıkış bilgilerini, profil değiştirme saat ve gün olarak yazıyor. Bunu deneyim ettiğimde şöyle bir bilgiye sahip oldum. Burada bilgileri tutulanlar genellikle sizinle mesajlaşan kişiler oluyor.

Ek olarak sön görülmesi kapalı olan birini buradanda izleyebiliyoruz.


Gb Whatsapp Ayar Sayfası

Bu sayfa WhatsApp Plus’un çoğu ayarlarının yapıldığı panel diyebiliriz.

Bu ayarların ayrıntılarına yazımın devamında bahsedeceğim.

GbWhatsapp’ın anasayfasınki sağ üstte üç noktaya basarsanız resimki gibi görüntü çıkacaktır karşınıza.Gizlilik Ayarlarında; Çift tiki gizleme, mavi tik gizleme gibi çok fonksiyonlu ayarlar bulunuyor. Bunları detaylıca inceleyeceğiz.

Gb Ayarları; daha demin yukarıdaki bahsettiğimiz Gb Whatsapp ayar sayfasına yönlendirir.

Yeniden başlatma; GbWhatsapp’ı yeniden başlatır.

Özel sohbetler; Kişiye özel ayar yaptıklarınızı karşınıza getirecektir.

Mesaj Zamanlayıcı: Hedef kişiye istediğiniz günde istediğiniz zaman otomatik mesajınızı gönderir. Çok kullanışlı bir ayardır.

Broadcast Message To Groups: Toplu mesaj göndermeye yarar. Gruplardada etkilidir.


Gb Whatsapp Gizlilik Ayarları

 Son Görülmeyi Gizle; başlıktanda anlayacağı gibi son görülmeyi gizler. Normal Whatsapp ayarıdır.

Mavi Tik; Buradan da Whatapp’ta mavi tiki gizleyebilirsiniz.

Çift Tik; Whatsapp’ta özgürce gezerken çift tikleri (iletildi) kapabilirsiniz. Gönderici mesajının iletilmediğini sanacak.

Yazıyor; Whatsapp’ta siz mesaj yazarken karşı taraf yazıyor… ifadesini görmemesini sağlar.

Kaydediliyor; Ses kaydederken kaydediyor… ifadesini kapatmaya yarar.

Mavi Mikrafon; Karşı tarafın attığı ses dosyasını dinlediğinizde dinlediğinizi bilemiyecek.

Durumları Gördüğümü Gizle; Durumları izlediğiniz halde karşı taraf bunu göremeyecektir.

Enable Anti-Revoke; Gönderici mesajını  ‘Herkesten Sil’ komutunu kullanınca mesajlar silinmez. Mesajı sildiğinde bildirim alırsınız.


Gb Whatsapp Ayarları Sayfası

Yardım: Gb Whatsapp hakkında yardım alabilirsiniz. Yönlendirilen sayfa kurucuları tarafından kurulmuştur. Arapçadır.

Güncellemeler: Güncellemeleri kontrol edebilirsiniz, Web sitesini ziyaret edip son güncellenini  indirebilir, GbWhatsapp güncellemerinde değişikleri kontrol edebilirsiniz.

Gb Whatsapp Otomatik Cevaplayıcı Ayarları

Auto Reply Message: Otomatik mesaj cevaplıcıdır. Ayarladığız gruplara, kişilere veya her ikisinede otomatik yanıt verir. Özelliğin ayrıntılarını bu makaleden bulabilirsiniz. //Düzenlenecek

Gb Whatsapp Tema Ayarları

Tema Mağazası: Yukarıda belirttiğim gibi kullanıcıların yaptıkları temaları paylaştığı sayfadır. Beğendiğinizi kullanabilirsiniz.
Daha Fazla: Bu sayfada temayı kaydetme, daha önceden telefonuza indirdiğiniz temayı yükleme, temanızı paylaşma, tema ayarlarınızı sıfırlamanıza ve yaptığınız temayı geliştiriciye ulaştırmak için çeşitli ayarlar bulunuyor.

 


WhatsApp Plus Görünüm Ayarları

 1. Sohbet Ekranı: Sohbet ekranındaki tüm düzeni kendinize göre yarabtabilirsiniz.
 2. Ana/Sohbetler Ekranı: Whatsapp’a ilk girdiğimizde karşımıza gelen ekran ayarlarıdır. Yine ekranda gördüğün tüm düzeni kendiniz yaratabilirsiniz. Ayırca bu sayfanın içinde ‘Whatsapp Kişi Çevrimiçi Bildirimi mevcuttur. Sohbet etmiş olduğunuz kişiler çevrimiçi olduğunda bildirim alabilirsiniz.
 3. Bildirim Ekranı: Bildirim ekranını düzenlemek için ayarlar mevcuttur.
 4. Widget Ekranı: Başlık boyutlarını, Kişi/grup ismi boyutlarını, tarih boyutlarını ve mesaj boyutlarını ayarlayabilceğiniz bölümdür.
 5. Medya Paylaşımı: Resim/Video paylaşma ayarlarıdır. Buradaki güzel olan özelliklerden birisi ise fotoğraf video gönderdiğizde kaliteyi bozmadan orjinal kalitede gönderme özelliği vardır. Buradaki özellikden bir diğeri ise Whatsapp’ta tek seferde 90 fotoğraf gönderebilirsiniz.Yine aynı şekilde kaliteli durum modu mevcuttur. Orjinal kalitede durum atmanızı sağlar.
 6. Diğer Modlar: Bu sekmede bir çok mod bulunmaktadır. Telefonun ana ekranında GbWhatsapp’ın iconunu değiştirebilirsiniz. Böylelikle 2. Whatsapp olarak kurmuş olanlar karıştırmayacakdır. Mavi tik şeklini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yine bu alan altında ‘Her Zaman Çevrimiçi‘ özelliği mevcuttur. Bu alanı işaretlerseniz  “Whatsapp’ta Her Zaman Çevrimiçi” kalabilirsiniz. Sesli aramaları devredışı bırakabilir Whatsapp’dan gelen hiçbir çağrı sizi rahatsız etmediği gibi bir çok özelliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
 7. Kilit Ekranı: Her Whatsapp’a girişte şifre ister. Whatsapp’ı şifreler. Böylece Whatsapp’ı şifrelemek için ayrı bir uygulamaya gerek kalmaz.
 8. Whatsapp Verilerini Temizle: Uygulama çok özellikli olduğu için ayarları çok karıştırdığınızda ve düzeltemediğinizde Whatsapp Verilerini Temizle özelliğini kullanabilirsiniz.
 9. Günlüğü Aç: Yukarıda belirttiğimiz özelliktir. Döküman halinde rehberinizdeki kim ne zaman çevrimiçi olduğunu veya ne zaman profil fotoğrafını değiştirdiğini gün ve saat şeklinde görebilirsiniz
 10. Uygulama Dili: 7 farkı dilde uygulamanızın dilini değiştirebilirsiniz.
 11. Uygulama Yazı Fontu: Önizleme ile yazı fontlarınızı seçerek değiştirebilirsiniz.


WhatsApp Plus 2019 İNDİR

WhatsApp Plus 2019 İNDİR

WhatsApp Plus 2019 İNDİR

WhatsApp Plus 2019 İNDİR

“WhatsApp Plus 2019 Türkçe” üzerine 6 yorum

 1. Banu says:
 2. Kenan says:
 3. Esra Saruhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat